بلاگ

جامع ترین بورس تخصصی آهن آلات فولاد و استیل در ایران

تیر آهن کارخانه

تیر آهن کارخانه

تیر آهن کارخانه باریک اروپایی INP

تیر آهن کارخانه اروپایی نوعی تیر اهن I شکل است که به آن تیر آهن معمولی و یا پروفیل نرمال می گویند و سایز آن ها بر اساس ارتفاع تیر آهن و بر حسب سانتی متر است. برای مثال تیراهن INP22 همان تیر آهن کارخانه معمولی به ارتفاع ۲۲ سانتی متر است. این نوع پروفیل تیر آهن کارخانه بیشتر برای ساختن ستون ها ،تیرها و خرپا ها کاربرد دارد.

تیر آهن کارخانه نیم پهن (سبک) IPE

تیر آهن کارخانه نیم پهن سبک که با علامت IPE شناخته می شود و به تیراهن نیم پهن معروف است همچون تیراهن نرمال دارای کاربردهای زیادی در ساختمان سازی است اما در مقایسه با تیر اهن معمولی ضخامت جان کمتری دارد همچنین عرض بال آن بیشتر از پروفیل نرمال است. نامگذاری این نوع تیر آهن کارخانه نیز بر اساس ارتفاع آن بر حسب سانتی متر صورت می گیرد.

تیر آهن کارخانه هاش – بال پهن IPB

تیر آهن کارخانه بال پهن با علامت اختصاری IPB به نوعی پروفیل H شکل گفته می شود که اندازه بال و ارتفاع مقطع با یکدیگر برابر است. از این نوع پروفیل نیز در ساخت تیرها و خرپاها استفاده می شود. تیر آهن کارخانه IPB در دو نوع دیگر، تیرآهن بال پهن سبک وزن IPBL که با نام HEA نیز شناخته می شود و تیراهن بال پهن سنگین وزن IPBV با نام HEB نیز موجود است.

تیر آهن کارخانه لانه زنبوری CNP

تیرآهن لانه زنبوری از برش دو تیر آهن کارخانه معمولی IPE و یا بال پهن IPB به صورت لانه زنبوری و اتصال آن ها به یکدیگر ساخته می شود. تیر آهن کارخانه CNP18، تیرآهن لانه زنبوری ساخته شده از تیر آهن IPE18 و با ارتفاع واقعی ۲۷ سانتی متر می باشد.