بلاگ

جامع ترین بورس تخصصی آهن آلات فولاد و استیل در ایران

تیر آهن

تیر آهن

تیرآهن انواعی از پروفیل های مورد استفاده در ساختمان می باشد که در انواع گوناگون در صنعت نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع پروفیل دارای سطح مقطع هایی به شکل I و H می باشد. در حقیقت تیر آهن از دو بال و یک جان تشکیل شده است که بخش میانی تیر آهن هاش که بخش اصلی آن نیز به شمار می رود، جان تیر آهن و لبه ها و کناره های آن بال نامیده می شود. پروفیل تیرآهن در انواع مختلفی که هر کدام کاربرد های گوناگونی دارند تیر آهن تولید شده و با توجه به مشخصات فنی که دارند، در بازار به فروش می رسند. برای خرید تیرآهن در انواع مختلف با سطح مقطع های متفاوت می توانید به سایت آهن ۱۱۸ مراجعه کرده و با قیمت های مناسب تر و تیر آهن کیفیت بالاتری این نوع پروفیل را خریداری نمایید.

با توجه به نقش مهم تیر آهن در ساختمان سازی، می توان به کاربرد گسترده آن در این صنعت پی برد. در واقع تیر آهن در فعالیت های ساختمانی موجب مقاوم شدن سازه در برابر صدمات ناشی از رانش و لرزش خواهد شد.

تیرآهن ها در انواع مختلفی ساخته شده و دارای تنوع نسبتا زیادی هستند. اغلب تنوع تیر آهن در زمینه شکل ظاهری و همچنین خواص مکانیکی آن ها می ‌باشد و هر نوع تیر آهن مناسب به کار رفتن در صنعتی خاص هستند.

تیر آهن نوعی پروفیل پر کاربرد در ساختمان سازی است که در صنعت هم استفاده می شود. تیراهن در انواع تیر اهن I شکل که IPE ، تیر آهن هاش H و لانه زنبوری تولید می شود. هر کدام از آن ها دارای خصوصیات هندسی و مشخصات فنی تیر آهن خاص خود است و کاربرد های متفاوتی دارد که آیین نامه، موارد استفاده از آن ها و همچنین چگونگی نحوه اتصال آن ها در سازه را شرح داده است.