بلاگ

جامع ترین بورس تخصصی آهن آلات فولاد و استیل در ایران

تیرآهن 18

تیرآهن 18

تیرآهن 18 یکی از کاربردی ترین تیرآهن ها می باشد که برای اسکلت سازه ها به کار برده می شود. بسیاری از سازه های مهندسی با استفاده از تیرآهن 18 ساخته می شود. با افزایش جمعیت، نیاز مردم به خانه و مسکن افزایش یافت و لذا صنعت ساختمان سازی پیشرفت زیادی کرد. سعی مردم با گذز زمان در ساخت سازه ای با استحکام بالا بوده است. لذا تیرآهن ها ساخته شد تا وزن ساختمان را تحمل کنند و مانع از فرو ریختن آن شوند. تیرآهن ها بر اساس طول شان طبقی بندی شده و این طبقه بندی نمره نام دارد.

تیرآهن 18 از آلیاژ های مختلف فولاد ساخته می شود که دارای مقاومت بسیار زیادی در برابر فشار هستند. تیرآهن دارای انواع متفاوتیمی باشد. نکته فابل توجه این است که تیرآهن ‌های نمره 14، 16 و 18 بالاترین استفاده را برای صنعت های مختلف دارند و اکثرسازه های مهندسی بر طبق ابعاد تیرآهن های 14، 16 و 18 ساخته می گردند. از این میان تیرآهن 18 دارای کاربرد گسترده تری نسبت به آن دو می باشد. تیرآهن 18 طرفداران زیادی دارد و می ‌توان این تیرآهن ‌را در بین پر استفاده ترین مصالح ساختمانی به‌ حساب آورد.

قدرت و پایداری تیرآهن 18 با گذشت زمان کاسته نمی شود و عمر طولانی ای دارد. برای تولید تیرآهن 18 از روش گرم نورد استفاده می شود و در این روش آهن را در دمای بسیار زیاد ذوب می کنند. از تیرآهن 18 به علت طراحی و وزن بالایی که این قطعه فولادی داراست. در ساختمان های و سازه های بزرگ مهندسی استفاده می گردد چرا که تیرآهن 18 می تواند تنش ‌ها و خم شدگی ‌ها را تحمل و منتقل کند.

شاخه های تیرآهن 18، دارای 226 کیلو گرم وزن است. خرید و استفاده از تیرآهن 18، دارای نفع بوده و بسیار به صرفه است و افزون بر استفاده آن در صنعت های ساختمان‌ سازی، شما قادرید در صنعت ‌ها و شبکه ‌های مختلف استفاده نمایید.

از تیرآهن 18 در سازه ها به عنوان ستون، خرپا، نعل، تیر در پوشاندن سقف سازه ها و پل های لانه زنبوری استفاده می گردد. عنصرهای اصلی در تولید تیرآهن 18 آهن، کربن و کروم است. علاوه بر این سایر عنصر ها مانند نیکل، مولبیدن و تیتانیوم هم مورد استفاده قرار می گیرند. چنین ترکیباتی سبب می شوند تیرآهن های فولادی، برای بسیاری از صنایع مناسب گردند. شما می توانید بدون واسطه تیرآهن 18 را از ما تهیه نمایید.