بلاگ

جامع ترین بورس تخصصی آهن آلات فولاد و استیل در ایران

تیرآهن 20

تیرآهن 20

تیر آهن از اساسی ترین و محبوب ترین قطعات پروفیل فولاد در ساخت و ساز ساختمان ها است و پایه و اساس اکثرسازه ها را می توان تیرآهن در نظر گرفت. تیرآهن 20 از پر مصرف ترین تیر آهن ها در بین مهندسان داخلی و خارجی می باشد. در کشور ما به صورت خود کفا تیرآهن های متنوع در ابعاد متخلف تولید و حتی صادر نیز می شود.

تیر آهن ها انواع متفاوتی مثل تیر آهن های پشتیبانی شده ساده، تیر آهن های ثابت، تیر آهن های یک طرف آزاد، تیر آهن های پیوسته، تیر آهن کنسول و تیر آهن خرپا دارند. اگر تیرآهن 20 را بخواهیم از نظر هندسی بررسی کنیم این تیرآهن شامل اجزایی مثل تیر مستقیم، تیر منحنی و تیر مخروطی می باشد. تیرآهن 20 در اسکلت فلزی ساختمان و سازه های فولادی کاربرد گسترده و ویژه ای دارد و برای ایمن کردن ساختمان ها و سازه های مهندسی در زمینه های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر از تیرآهن 20 استفاده کنید، شکستگی سازه در زلزله اتفاق نمی افتد زیرا این تیر آهن می تواند مقداری زیادی تنش کششی را تحمل نماید. تیرآهن 20 در مقابل خورده شدن و آتش سوزی مقاوت بسیار بالایی را داراست و از این رو در بین دیگرانواع تیر آهن ها برتر است. تیرآهن 20 با توجه به استاندارد IPE تولید می شود که استاندارد ایران و اروپا می باشد. معمولا ابعاد این تیر آهن عددی حدود 80 تا 600 میلی متر و همچنین، ارتفاع این تیر آهن، معمولا 100 میلی متر است. طول شاخه این تیر آهن 12معمولا متر بوده و وزن هر شاخه آن 260 کیلو گرم می باشد.

تیرآهن 20 در مرکز ما در ارزان ترین قیمت و بالا ترین کیفیت به فروش می رسد. مشخصات ضخامت بال تیرآهن 20، 8.5 میلی متر، ضخامت بدنه تیرآهن 20، 5.6 میلی متر، عرض بال تیرآهن 20 به عدد 100 میلی متر می رسد و ارتفاع تیرآهن 20، 200 میلی متر است. این تیر آهن به دلیل کشش مقاومتی بالا و خمش زیادی که دارد از پر طرفدار ترین و پر کاربرد ترین تیر آهن های موجود میان مهندسان ایرانی و خارجی در دنیا است.

مسئولیت بال تیرآهن 20 نگهداری و تحمل نیرو هایی که باعث خم شدن می شود است وبدنه تیرآهن 20 مسئولیت نگهداری نیرو های برشی وارد بر سازه است. این تیر آهن بر اساس استاندارد IPE و مورد تأیید استاندارد ایران تولید می شود.