بلاگ

جامع ترین بورس تخصصی آهن آلات فولاد و استیل در ایران

قیمت تیرآهن

قیمت تیرآهن

تیرآهن بخش مهمی از هر قاب فولادی سازه ای است و برای تحمل بارهای پراکنده مانند سازه سقف طراحی شده است. نقش اصلی آنها در یک سازه، محکم و پایدار نگه داشتن آن است. تیرآهن ها برای چارچوب های ساختاری اولیه مناسب هستند.تیرآهن محصولی چند منظوره است. تیرهای I برای تیرچه های کف، تیرچه های سقف مسطح، تیرچه های سقف شیبدار توصیه می شود، اما برای پرلین سقف توصیه نمی شود.

تیرآهن ها معمولاً به عنوان تیرهای فلزی شناخته می شوند. به عنوان تیرهای I یا تیرهای جعبه ای ساخته می شوند. در حالی که هیچ اندازه و قیمت رسمی وجود ندارد که یک تیرآهن را مشخص کند. برای کمک به شما، از طریق ایمیل یا تلفن شما را راهنمایی خواهیم کرد.

تقسیم بندی تیرآهن بر اساس شکل

پرتو H، پرتوهای I و T، پرتو U؛ سپس طراحی دقیق و ویژگی های خاص با حروف اضافی مانند حامل IPE یا حامل UNP مشخص می شود. در بخش ساخت و ساز، تیرهای HEB عمدتا استفاده می شود. تیرآهن ها تکیه گاه اصلی یک سازه بزرگ هستند و تیرآهن های کوچکتر را نگه می دارند. تیرآهن ها به عنوان تکیه گاه های اصلی سازه در نظر گرفته شده اند. قابلیت تحمل بار بسیار بیشتری دارند.

آنها می توانند بارهای دینامیکی و نورد را حمل کنند. تیرها در سازه های بزرگ از جمله پل ها، پل های هوایی جاده ها و خرپاها استفاده می شوند. تيرآهن بخش عمده اي از نقش باربري هر سازه اي را بر عهده خواهد داشت. تیرچه بار تیرها را تحمل می کند و سپس بار را به ستون ها و تکیه گاه های عمودی زیر منتقل می کند.

مقاومت و قیمت تیرآهن

تیرآهن بخش اصلی سیستم قاب سازه هستند که بار را حمل می کنند. تیرها برای مقاومت در برابر بار هستند. از سوی دیگر تیرآهن‌ها سفت‌تر هستند. زیرا برای حمایت از سازه و ایجاد تکیه‌گاه افقی اصلی برای سازه هستند. تیرآهن برای تحمل بارهای قابل توجه و فراگیر مانند ستون های سازه ای ساخته شده اند. پایه تیرهای آهن برای ساخت داربست، سقف، سقف تیرچه دار، اتاق زیر شیروانی، پله ها و بسیاری از سازه های دیگر استفاده می شوند.

قیمت ها از یک سو با توجه به هزینه مواد اولیه، قیمت حمل و نقل، فرآوری و توزیع و از سوی دیگر با توجه به قیمت طول تیرها، مقطع و کاربرد مورد نظر تعیین می شود. در واقع بسته به اسانس مورد استفاده و مقدار آهن استفاده شده، قیمت ها می تواند کم و بیش بالا باشد. در نهایت، باید ارزیابی شود که فروش به صورت خرده یا عمده است: در مورد اول قیمت تیرآهن کارخانه به ازای هر متر خطی، در مورد دوم به ازای هر متر مکعب است.

قیمت تیرآهن به صورت عمده و خرده فروشی

قیمت تیرهای آهنی عمده فروشی تا حدودی بر اساس ماهیت و مقطع تعیین می شود، زیرا بیشتر قیمت و هزینه بر اساس حجم لات، یعنی متر مکعب مواد محاسبه می شود. از طرف دیگر، اگر در مورد قیمت خرده فروشی صحبت می کنیم، باید ماهیت، طول بر حسب متر و بخش عنصر را ارزیابی کنیم: این دو مقدار در قیمت تعیین کننده هستند. خرید را می توان در فروشگاه ها و در بخش های اختصاصی مراکز خرید نیز انجام داد. ساختار تیرهای چند لایه تیرهای آهن ظرفیت بار بالایی دارند، و مقاومت قابل توجهی در برابر گرما. با توجه به معیارهایی که برای تعیین قیمت انواع تیرآهن رعایت می شود؛ قیمت تیرهای آهنی بر اساس وزن تعیین می شود.

قیمت ساخت سفارشی تیرآهن

در فرآیند ساخت و قیمت تیرآهن ها تفاوت هایی وجود دارد. هنگام طراحی تیرآهن، سازندگان به نحوه انتقال بار به تیرچه نگاه می کنند. ساخت سفارشی اغلب موثرترین راه برای اطمینان از وجود تکیه گاه افقی دقیق مورد نیاز در تیر است. در تیرها، ملزومات اولیه بخش مهمی از ساخت هستند. ساخت تیرچه باید به گونه ای انجام شود که از پایداری و قابلیت تحمل بار اطمینان حاصل شود.

مدیران پروژه در فروشگاه از نزدیک با سازندگان همکاری خواهند کرد تا دقیقاً پشتیبان‌های لازم برای هر پروژه و قیمت را بیابند. خواه قیمت پروژه پل، قیمت پل هوایی بزرگراه، قیمت ساختمان تجاری یا قیمت هر چیز دیگری که به ساختاری قوی و قابل اطمینان نیاز دارد. داشتن تیرآهن های مناسب برای تحمل بار برای سازه ای قوی که بتواند تیرها و تکیه گاه ها را نگه دارد بسیار مهم است.

تیرآهن ها و تیرچه ها هر دو از یک چارچوب ساخته شده فلزی بزرگ پشتیبانی می کنند. اما نباید به جای یکدیگر استفاده شوند، زیرا عملکردهای متفاوتی را برای طراحی ارائه می دهند. هنگام برنامه ریزی یک پروژه ساختمانی، مهم است که همه افراد درگیر در فرآیند برنامه ریزی تفاوت ها را درک کنند. از هر دو برای طراحی ساختاری که پشتیبانی قوی را ارائه می دهد استفاده کنند. کار با یک تیم ساخت با تجربه و آگاه می تواند طراحی مناسبی را ارائه دهد.