بلاگ

جامع ترین بورس تخصصی آهن آلات فولاد و استیل در ایران

پروفیل آهن

پروفیل آهن

یکی از ابزارهای مورد نیاز در ساخت و ساز و صنعت ساختمانی استفاده از پروفیل آهن است که کاربرد بسیار زیادی دارد. افراد زیادی که در ساخت و ساز ساختمان ها فعالیت می کنند از آن استفاده می کنند. یکی از مواردی که در تعیین کیفیت پروفیل آهن نقش زیادی دارد استفاده از مواد اولیه با کیفیت و درجه یک است که می تواند در کیفیت نهایی پروفیل آهن نقش بسزایی داشته باشد.

از پروفیل آهن بیشتر در صنعت ساختمان سازی و ساخت درب و پنجره که دارای مقاومت زیادی است استفاده می شود. پروفیل آهن در اشکال مختلف تولید می گردد که می توان از آن در تمامی قسمت های یک ساختمان که نیاز به پروفیل دارد استفاده کرد. از نظر شکل ظاهری می توان گفت که پروفیل ها به دو نوع پروفیل باز و پروفیل بسته شناخته می شوند که دارای ابعاد و ضخامت های مختلفی نیز می باشند.

بیشترین کاربرد پروفیل های باز در ساخت سوله و یا کشتی سازی و یا سالن های ورزشی می باشد که می توان گفت از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه هستند و همچنین مقومت بالایی نیز دارند. در پروفیل های بسته در ساخت درب و پنجره و یا راه پله استفاده می شود. تمامی موارد گفته شده از نوع پروفیل آهن بوده و بسیار کاربردی می باشند.

انواع پروفیل

لازم به ذکر است که انواع پروفیل را با استفاده از نورد گرم و نورد سرد تولید می کنند تا بتوان از آن استفاده های زیادی کرد. پروفیل آهن یکی از پرفروش ترین پروفیل های شناخته شده در بازار است که تقریبا بازار فروش آن از رونق زیادی برخوردار است. پروفیل ها دارای انواع مختلیف هستند که در اینجا به ذکر چند مورد از آن اشاره می کنیم.

پروفیل ساختمانی که از ان در ساخت سازه های ساختمانی استفاده می شود. پروفیل صنعتی که در صنعت خودرو سازی بیشترین کاربرد را دارد. پروفیل گالوانیزه نیز نوع دیگری از انواع پروفیل بوده که در ساخت درب و پنجره های یو پی وی سی استفاه می گردد. با شناخت هر په بهتر انواع پروفیل می توانید بهترین نوع ان را انتخاب کرده و تا مدت ها از آن بتوانید استفاده کنید.

قیمت پروفیل آهن دارای مقدار مشخصی نمی باشد زیرا به دلیل نوسانات به وجود آمده در بازار پروفیل آهن، قیمت آن دچار تغییر می گردد. شما می توانید برای اطلاع از قیمت پروفیل آهن با کارشناسان فروش پروفیل آهن ارتباط بگیرید تا شما را از قیمت دقیق آن آگاه کنند.