بلاگ

جامع ترین بورس تخصصی آهن آلات فولاد و استیل در ایران

پروفیل کارخانه

پروفیل کارخانه

امروزه پروفیل یکی از رایج ترین انواع محصولات نورد فلزی است. لوله هایی به شکل مربع، مستطیل و یا گرد را لوله پروفیل می نامند. محبوب ترین ماده اولیه پروفیل کارخانه، فولاد است. لوله های پروفیل فولادی و پروفیل آلومینیومی بسیار رایج هستند.  لوله های پروفیل کارخانه با استفاده از فناوری های تغییر شکل سرد و گرم تولید می شوند و با جوش الکتریکی ثابت می شود. امروزه خرید لوله پروفیل کارخانه کار سختی نیست. لوله های پروفیل یکی از محبوب ترین و پرتقاضاترین انواع محصولات نورد فلزی هستند که توسط صنعت متالورژی تولید می شوند. لوله های پروفیل کارخانه دارای مقطعی متفاوت از لوله های گرد سنتی هستند. بیشتر اوقات مربع یا مستطیل است، لوله های با مشخصات گرد کمتر رایج هستند. لوله پروفیل کارخانه یک محصول خاص با طیف محدودی از کاربردها است. اغلب محصولات به شکل مربع و مستطیل شکل وجود دارند: آنها در ذخیره سازی، حمل و نقل و نصب راحت تر هستند. در عین حال هزینه آنها در مقایسه با سایر لوله های پروفیل مقرون به صرفه تر هستند.

برخی کاربردها و مشخصات پروفیل کارخانه

بیشتر پروفیل کارخانه برای ساخت درب و پنجره فلزی استفاده می شود. این پروفیل ها که از 1 تا 7 طبقه بندی می شوند (از نظر اندازه و ویژگی) می توانند در ساخت پنجره و قاب پنجره استفاده شوند. از پروفیل های مستطیلی و مربعی با اندازه کوچک می توان به عنوان نرده فلزی در و پنجره منازل، پله ها و همچنین در حصار دیوارهای کارخانه و زمین های محصور شده و ریل پیاده روها و خیابان ها استفاده کرد. پروفیل کارخانه در ابعاد مستطیلی و مربعی با اندازه بزرگتر، کاربردهای متفاوتی در صنعت و ساختمان دارند. این پروفیل ها در اندازه مربعی از 60*60 میلی متر تا 270*270 میلی متر و در اندازه مستطیلی از 100*40 میلی متر تا 300*135 میلی متر ساخته می شوند و در ضخامت های 2.5 تا 8 میلی متر می باشند. همچنین می توان از پروفیل کارخانه در ساخت ستون ها و اسکلت فلزی ساختمان ها استفاده کرد. از پروفیل های مربع مربع در ساخت پایه های صندلی و میز استفاده می شود.
لوله پروفیل مستطیلی در ابعاد 100×50 به طور گسترده ای در مهندسی مکانیک، صنعت و ساخت و ساز مورد تقاضا قرار می گیرد.  از آن برای ساخت نرده ها، گلخانه ها، آلاچیق ها و سایر سازه ها استفاده می شود. محبوبیت لوله پروفیل کارخانه به دلیل انعطاف پذیری و استحکام بالا در وزن کم و قیمت پایین است. این یک فلز نورد مقرون به صرفه و با کیفیت است که با سهولت حمل و نقل و نصب می شود.

لوله پروفیل کارخانه با ابعاد مربع 70×70 به طور گسترده در صنعت ساختمان سازی، مهندسی مکانیک، تولید سازه های فلزی و سایر زمینه ها استفاده می شود. لوله پروفیل مربع از فولاد درجه S235، S355، با ضخامت دیواره فولادی 2.5، 3، 4، 5 میلی متر ساخته می شود.