بلاگ

جامع ترین بورس تخصصی آهن آلات فولاد و استیل در ایران

میلگرد ساده

میلگرد ساده

میلگرد یا میله های تقویت کننده فولادی برای بهبود مقاومت کششی بتن استفاده می شود، زیرا بتن میلگرد ساده در تنش بسیار ضعیف است ، میلگرد ساده اما از نظر تحمل فشار, دارای مقاومت و تحمل زیاد است. از فولاد میلگرد ساده فقط به عنوان میلگرد استفاده می شود زیرا کشیدگی فولاد به دلیل دمای زیاد (ضریب انبساط حرارتی) تقریبا برابر با بتن است. میلگرد ساده انواع محتلفی دارد که در این مقاله می خواهیم در مورد میلگرد ساده صحبت کنیم.

به طور عامیانه میلگرد ساده که دارای آج نباشد را میلگرد ساده می نامند. این محصول میلگرد ساده در پروژه های ساختمانی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. همان طور که می دانید میلگرد ساده موجود در بازار در دو دسته آجدار (rebar) و ساده (plain bar) قرار می گیرند که از لحاظ خصوصیات با یکدیگر متفاوت می باشند.

فروش میلگرد ساده

به طور کلی میلگرد ساده در بتن برای جبران مقاومت کششی پایین بتن استفاده می گردد. قطری که در برگ شناسایی این محصول ذکر شده قطر اسمی میلگرد ساده است. اکثر میلگردهای ساده دارای برگ شناسنامه بوده که در میلگرد ساده آنالیز محصول آورده شده است. از موارد مصرف این نوع میلگرد ساده نیز می توان در صنعت و ساختمان سازی نام برد. همچنین برای جوشکاری میلگرد ساده بایستی شرایط پیش گرم طبق استاندارد ملی ایران ISIRI 3131 رعایت شود.میلگرد ساده معمولی (نوار تقویت کننده) معمولا میلگرد ساده برای جدا کردن مش در صفحات بتونی استفاده می شود و در طیف وسیعی از کاربردهای تجاری و زیربنایی میلگرد ساده مورد استفاده قرار می گیرد.