بلاگ

جامع ترین بورس تخصصی آهن آلات فولاد و استیل در ایران

ورق آجدار

ورق آجدار

ورق‌اجدار نوعی ورق گرم است که برای سطوحی استفاده میشود که از سرخوردن افراد و یا اشیاء جلوگیری می‌کند. برجستگی های پراکنده شده در سطح ورق آجدارورق آجدار، معمولا به شکل بادامی و یا اشکال دیگر است.با توجه به نیاز صنایع مختلف به ورق آجدار گالوانیزه شده ورق آجدار به صورت گالوانیزه در این شرکت به فروش می رسد.

ورق آجدار نوعی از ورق فلزی با الگوی منظم آج برافراشته یا خط از یک طرف است که طرف معکوس آن بی خاصیت و بدون استفاده است. ورق آجدار معمولا از استیل ، استیل ضدزنگ یا آلومینیوم است.این ورق در دسته ورق های گرم با جنس st37 قرار می گیرد.

وزن ورق آجدار

وزن ورق آجدار به ضخامت، ابعاد و استقامت آن بستگی دارد. ورق آجدار در وزن های متفاوتی ارائه شده و کاربرد تمامی آنها برای جلوگیری از سر خوردن است که با آج دار شدن ورق و ایجاد اصطکاک این امر حاصل می شود. ضخامت های تولیدی ورق آجدار حداقل 1.5 میلی متر و حداکثر 10 میلی متر است. ابعاد ورق های آجدار به صورت مستطیل بوده و در حالت معمول در اندازه های 1 * 2 متر، 1.5 * 6 متر و 2 * 6 متر تولید می شود.

وزن مخصوص ورق آجدار باتوجه به انواع آن یعنی ورق آجدار شطرنجی، ورق برجسته و ورق کف سازی متفاوت است. برجستگی های ایجاد شده باعث ایجاد وزن مخصوص به خود در ورق های آجدار شده است، از جمله این برجستگی ها می توان به برجستگی بادامی، ورق آجدار عدسی،شطرنجی و … اشاره کرد. در ادامه وزن مخصوص ورق آجدار، همراه با ابعاد ورق آجدار و نحوه محاسبه وزن نمایش داده می شود.