بلاگ

جامع ترین بورس تخصصی آهن آلات فولاد و استیل در ایران

نبشی سبک

نبشی سبک

نبشی سبک یک پروفیل فولادی به شکل L می باشد که از دو سطح مقطع عمود بر هم تشکیل شده است و یکی از پر کاربردترین ابزار در پروژه های عمرانی و دیگر صنایع است. نبشی سبک به دلیل وزن کمتر آن ها نسبت به سایز های استاندارد اروپائی، این گونه نام گذاری شده اند. یعنی نبشی سبک شماره 3، وزن و ضخامتی کمتر از نبشی شماره 3 مطابق با استانداردهای اروپائی دارند. ابعاد طول و عرض نبشی سبک با نوع سنگین آن مشابه بوده و تنها تفاوت در ضخامت آن ها می باشد. به طور معمول نبشی سبک را بر اساس استانداردهای روسی و ملی تولید می کنند.

نبشی کاربرد وسیعی در اتصالات پروژه ها دارد به گونه ای که هزینه زیادی از پروژه ها صرف خرید نبشی می شود. تولید و تهیه نبشی سبک، روشی برای پایین آوردن هزینه نهایی کار می باشد. خرید نبشی سبک و استفاده از آن به جای نبشی سنگین، به صورت قابل توجهی از هزینه های پروژه را کاهش می دهد.

کاربرد نبشی سبک در پروژه های ساخت و ساز برای محل هایی است که تنش و فشار کمتری بر اتصالات وارد می شود. در پروژه های عمرانی، برای ساخت خرپا ها، اتصالات تقویتی در نقاط کم فشار مثل ستون های فرعی که وزن سبکی دارند، ایجاد کلاف در ساخت سقف و سطح، از نبشی سبک استفاده می گردد. کاربرد دیگر آن در صنایع قطعه سازی به عنوان مواد اولیه برای ساخت وسایل مختلف می باشد؛ از جمله کاربرد نبشی سبک در ساخت قاب های فلزی برای ماشین آلات و ابزار آلات صنعتی.

ساخت تجهیزات ترافیکی، سازه های مرتبط با آسانسور، شبکه های فلزی بین شهری مثت دکل های انتقال نیرو، از دیگر کاربردهای نبشی سبک در کارخانه های صنعتی و نیروگاه ها می باشد. در خودرو سازی، تولید لوازم برقی خانگی، صنایع نظامی و حمل و نقل نیز از نبشی سبک استفاده می گردد.

نکته ای که در استفاده از نبشی سبک اهمیت دارد، حفظ ایمنی پروژه در عین پایین آوردن هزینه های نهایی است. اگر استفاده از نبشی سبک به طور مناسبی بار بر روی اتصالات را تحمل و تعدیل می کند، انتخاب و خرید این محصول صرفه جویی در منابع و بهینه کردن مخارج پروژه می باشد.

انواع نبشی سبک در سایزهای مختلف و با بهترین قیمت را می توانید از این مجموعه تهیه نمائید. برای اطلاع از قیمت ها و خرید، با همکاران ما در بخش فروش تماس حاصل بفرمایید.